Noordpool besluit roerige week met nederlaag tegen Potetos.

Geschreven door Johan Staal op . Geplaatst in Wedstrijd van de week

Voor Noordpool kwam er met een 5-3 nederlaag in het uitduel tegen Potetos een einde aan een roerige week. Want met nog zes duels te gaan werd er deze week afscheid genomen van trainer Jur Smit.
 Bron Ommelander Courant
,,We moesten als bestuur naar de toekomst van onze vereniging kijken,” vertelt Noordpool-voorzitter Andries Broekhuizen wanneer de vraag komt waarom Noordpool vroegtijdig afscheid heeft genomen van zijn hoofdtrainer. ,,We zagen het spelplezier bij teveel spelers steeds verder achteruitgaan. Dat zagen wij als bestuur als een steeds groter wordende bedreiging. Want het vlaggenschip is altijd het uithangbord van een vereniging. Als bestuur kwamen we daarom tot de conclusie dat we een andere koers moesten gaan varen door al naar het komend seizoen te kijken. Een seizoen waarin onze huidige hoofdtrainer sowieso niet meer bij ons actief zou zijn. Ik wil daar trouwens direct aan toevoegen dat we op de persoon Jur Smit niets aan te merken hebben. Jur heeft zich namelijk steeds keurig en correct naar de vereniging toe gedragen en daar zijn we hem ook zeer erkentelijk voor. Het was dan ook een prima gesprek wat we donderdagavond hebben gevoerd en ik wens hem ook echt het allerbeste voor de toekomst en ik weet zeker dat Warffum er een prima trainer aan gaat krijgen. Maar wij moesten als club verder kijken en zorgen dat binnen onze hoofdmacht iedereen het plezier weer terugkrijgt en er daardoor hopelijk ook weer spelers terugkeren. Spelers die wij bij Noordpool goed kunnen gebruiken. We hebben namelijk wel een prima jeugdafdeling met talentvolle voetballers in ons elftal O-17 maar daar kunnen we onze toekomst nog niet aan ophangen,” aldus de voorzitter van Noordpool die Jur Smit de vervelende mededeling moest doen dat er een einde kwam aan zijn dienstverband bij de vijfdeklasser. Een mededeling waar de Winsumer uiteraard niet blij mee was. ,,Ik wist al dat er wat speelde toen ik het bericht kreeg dat het bestuur met mij wilde praten. We weten namelijk allemaal dat er tegenwoordig bijna niets meer geheim blijft en dat is binnen de voetbalwereld niet anders. Dus wat dat betreft was ik al voorbereid op wat er eventueel kon gaan gebeuren. Maar toen de mededeling kwam dat men met het oog op de toekomst een andere weg wilde inslaan was het even slikken. Ik ben namelijk geen wegloper en had het seizoen graag netjes willen afmaken. In het gesprek werd echter al snel duidelijk dat men het anders wilde doen en dat heb je dan maar te respecteren. Ik moet zeggen dat we het gezamenlijk netjes opgelost hebben maar als trainer ben je natuurlijk wel beschadigd. Want niet alleen een kampioenschap of een periodetitel staat op je CV maar ook dat er eerder een eind aan een samenwerking is gekomen. En nogmaals, dat vind ik jammer omdat ik voor het seizoen 2016/2017 een vereniging aantrof met ambitie. Men wilde graag naar de vierde klasse en wat ik voor een dorp als Uithuizen ook heel normaal vind. Samen met Geert-Jan Zijlstra, die toen teamleider was, ben ik daar mee aan de slag gegaan. Helaas is het ons uiteindelijk niet gelukt om het eerste elftal in de vierde klasse te krijgen en wat zorgde dat Geert-Jan voor aanvang van het seizoen stopte als teamleider. Nogmaals, ik ben geen wegloper maar ik denk dat veel collega’s er misschien wel de brui aan hadden gegeven. En daarom blijf ik het jammer vinden dat het zo gelopen is maar ik wens Noordpool verder wel het allerbeste richting een hopelijk goede toekomst toe, waren de afsluitende woorden van de ex-trainer van Noordpool die dus niet meer langs de lijn stond bij het duel tussen Potetos en Noordpool die zaterdag in een 5-3 nederlaag voor Noordpool eindigde. Na de eerste helft stond het al 3-1 in Groningen waarbij de goal voor de ploeg uit Uithuizen werd gescoord door Robert Wijninga. En ook na de pauze konden de gasten het tij niet echt keren. Er werd via Gijs Balkema en Vincent Zijlstra nog wel twee keer gescoord maar ook de thuisploeg wist twee keer het net te vinden en dat zorgde uiteindelijk dat Noordpool met een 5-3 nederlaag huiswaarts keerde.